گزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۱۱ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۶۲۵ مورد

تعداد بازدید های کل : ۹۴۴۸۴۲ مورد

انجام موفقیت‌آمیز عمل سخت و نادر بنتال زیر نظر دکتر سبحانیان، فوق تخصص جراحی قلب و عروق برای نخستین بار در دپارتمان قلب بیمارستان امام حسن(ع) بجنورد ناجی جان جوان 25 ساله هم استانی شد.

دوشنبه ٢٢ آبان ١٤٠٢ ساعت ١٠:٢ ق.ظ   ( بازدید : 94 نفر )


 

 

انجام موفقیت‌آمیز عمل سخت و نادر بنتال زیر نظر دکتر سبحانیان، فوق تخصص جراحی قلب و عروق برای نخستین بار در دپارتمان قلب بیمارستان امام حسن(ع) بجنورد ناجی جان جوان 25 ساله هم استانی شد.


دکتر کیوان سبحانیان، فوق تخصص جراحی قلب و عروق بیمارستان امام حسن(ع) بجنورد که این جراحی سخت زیر نظر وی انجام‌شده است، در گفتگو با وبدا، جزئیاتی را درباره این اقدام بیان کرد و از جراحی موفقیت‌آمیز عمل جراحی بنتال و تعویض دریچه آئورت و آئورت صعودی یک بیمار قلبی برای نخستین بار در دپارتمان قلب این بیمارستان خبر داد. 


دکتر سبحانیان گفت طی ۲سال گذشته ۴یا ۵ بیمار مبتلابه دایسکشن آئورت در این مرکز تحت جراحی‌های مختلف تعویض آئورت صعودی و ترمیم دریچه قرارگرفته بودند ولی برای اولین بار بود که عمل جراحی بنتال در این مرکز انجام گرفت .


دکتر سبحانیان گفت: این بیمار 25 ساله با علائمی شامل درد قفسه سینه، افت فشار و نامنظمی نبض در اندام‌ها به این مرکز مراجعه و پس از انجام اکو فلو شیپ برای بیمار توسط پزشک کاردیولوژیست، نیاز فوری وی به عمل جراحی قلب به علت پارگی لایه‌های آئورت صعودی (دایسکشن حاد) و نارسایی دریچه آئورت تشخیص داده شد. 


وی اضافه کرد: در این عمل جراحی که به نام بنتال معروف است به مدت 4 ساعت و نیم به سرپرستی فوق تخصص جراحی قلب و همکاری گروه همراه، به طول انجامید. 


دکتر سبحانیان تصریح کرد: در این جراحی اقداماتی شامل تعویض دریچه آئورت و آئورت صعودی و کاشتن مجدد شریان‌های عروق کرونر و ترمیم پارگی لایه‌های آئورت صعودی (دایسکشن حاد) به‌وسیله کامپوزیت گرافت انجام شد. 


وی خاطرنشان کرد: بیمار پس از عمل جراحی به بخش مراقبت‌های ویژه جراحی قلب منتقل شد و در حال حاضر با داشتن هوشیاری کامل در وضعیت عمومی مناسب به سر می‌برد. 


وی از آمادگی مرکز تخصصی بیمارستان امام حسن(ع) بجنورد برای انجام انواع اعمال جراحی قلب باز (کرونری، تعویض دریچه،....) خبر داد و گفت: این مرکز توانایی و امکان پذیرش بیمار، حتی از استان‌های هم‌جوار را نیز دارد. 


وی با اشاره به اینکه درگذشته بیماران قلبی به استان‌های هم‌جوار ازجمله مشهد اعزام می‌شدند یادآوری کرد: متأسفانه درگذشته بسیاری از بیماران با این علائم و نیازمند به جراحی به دلیل شرایط بسیار حاد و اورژانسی و نبود مرکز تخصصی قلب جان خود را از دست می‌دادند.

 

گفتنی است؛ دکنر براتی زاده معاون توسعه مدیریت دانشگاه نیز طی برنامه ای از این بیمار عیادت کرد.


منبع : بیمارستان امام حسن (ع) بجنورد چاپ مطلب ارسال خبر به دوستان

رتبه بندی شما به مطلب فوق:


دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.

جستجو
شهادت حضرت رقیه (س) (۱۴۹۴۶ بازدید)

برای مشاهده اوقات شرعی کلیک نمایید ...